Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 11, 2017 in Finanse i biznes |

Kilka słów o symbolach PKD

Kilka słów o symbolach PKD

Zakładamy firmę…

Choć my Polacy mamy w zwyczaju narzekać na wszystko, w tym przede wszystkim na naszą pracę, zazwyczaj tak naprawdę potrzebujemy tego narzekania do szczęścia, i kończy się właśnie na nim. Koniec końców bowiem jeśli tylko mamy taką możliwość, wcale nie szukamy nowych wyzwań, nie podążamy za naszymi instynktami, marzeniami czy ambicjami, a kurczowo trzymamy się “ciepłej posady”. Nawet przez kilkadziesiąt lat. Przedkładamy bezpieczeństwo, to, co znajome (nawet, jeśli nielubiane) nad to, co bezpieczne i oswojone. I nawet, jeśli od dawna marzy nam się własna działalność gospodarcza – rezygnujemy z marzeń zostając ba bezpiecznym etacie.
Dlaczego tak jest? Między innymi dlatego, że boimy się trudności związanych z formalną stroną prowadzenia firmy. Przepisami prawnymi, ogromem zasad, w których często nie trafimy się poruszać.
Właśnie dlatego 24 grudnia 2007 roku Polska Rada ministrowa stworzyła listę kodów pkd – w której znajdują się symbole pkd ułatwiające formalności.

Gdzie?

Pełną listę kodów znajdziemy między innymi na stronie internetowej Rady Ministrów oraz w oferowanej przez nią wyszukiwarce.