Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 19, 2019 in Finanse i biznes |

Jak wygląda praca księgowego?

Jak wygląda praca księgowego?

Niezależnie czy mała, czy duża firma, każdy właściciel wie jak pomocna może być księgowa. Bez znajomości odpowiednich przepisów i regulacji prawnych, można narazić siebie i swoją firmę na straty, nie tylko materialne i finansowe, ale również wizerunkowe. Dlatego właśnie uważa się księgowość za ścieżkę kariery, która nigdy nie będzie zbyt mała, aby pomieścić walczących z cyferkami specjalistów.

Jeśli przebrnąłeś przez studia, kursy, szkolenia i posiadasz już niezbędną wiedzę, a także zakres cech osobowości takich jak staranność sumienność powinieneś zaczerpnąć także garści informacji o tym co czeka cię w praktyce.

Czego spodziewać się możesz w pracy

Ani zdobycie wiedzy, ani znalezienie pracy nie powinno sprawić ci kłopotu. Kurs księgowości Leszno nawet oferuje. Zatrudnienie będziesz mógł znaleźć zarówno w firmach specjalizujących się w opiece nad finansami innych przedsiębiorstw, takich jak biura rachunkowe, jak i w działach finansowych przedsiębiorstw, gdzie zarządzał będziesz i dbał o majątek działalności oraz rozmaite sprawy administracyjne. Oprócz wymienionych wyżej będziesz prowadzić księgi rachunkowe firmy, w której znajdziesz swoje miejsce. W szereg twoich obowiązków wliczać się będzie również porządkowaniem faktur, opracowaniem bilansów. Z pewnością będziesz też pierwszy w szeregu w rozliczeniowej bitwie urzędem skarbowym.

Możesz również założyć własną działalność i samodzielnie poszukiwać klientów i zleceń, nad których majątkiem będziesz czuwał. Do twoich zadań należeć będzie obliczanie składek, mozolne wypełnianie deklaracji podatkowych, lub analiz finansowych.