Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 13, 2019 in Ciekawostki |

Wielkie zmagania licealistów

Wielkie zmagania licealistów

Czas studniówek już nadszedł. Ruszyły pierwsze Polonezy, uczniom pozostało 100 dni do matury. Liceum Poznań było jednym z pierwszych, gdzie można było usłyszeć rytmiczny taniec.

Piękne kreacje, fryzury, odpowiedni partnerzy, a także zabawa do białego rana. Czy już jesteś gotowy? Wyruszyć w daleka przygodę? Wyfrunąć z gniazda i żyć prawie na własny rachunek?

Studia to moment gdzie wiele młodych ludzi wyjeżdża, wszyscy poszukują swojego szczęścia. Jedni odnajdują je zaraz za domem, inni wybywają w odległe strony do dalekiego miasta. Zdobyć wykształcenie jest bardzo trudno, jednak dzisiejsze czasy wcale nie są łatwe.

Pierwsza bitwa

Walka rozpoczyna się jeszcze w liceum, na maturze o punkty. Aby uzyskać ich jak najwięcej, by później móc się starać o miejsce na najlepszej uczelni, by otrzymać indeks wymarzonego kierunku. Jak zawsze medycyna, prawo są najbardziej oblegane, jednak wciąż wiele osób wybiera bardzo tradycyjne i popularne kierunki jak chociażby matematyka, kulturoznawstwo, historia, polonistyka czy też romanistyka albo anglistyka. Możliwości obecnie jest bardzo dużo, a może i jeszcze więcej. Wciąż na uczelniach otwierane są nowe kierunki, z nowoczesną propozycją, tak by młodym ludziom ułatwić start w lepsze życie.

Nowoczesne technologie, a może media społecznościowe? Tak można tego wszystkiego się nauczyć, popularne dziennikarstwo a może coś bardziej orientalnego? Coś co będzie naszą pasją, małym konikiem, który w przyszłości przyniesie wymarzoną pracę, ogromne pieniądze.

Więcej na Adept Liceum