Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 4, 2018 in Finanse i biznes |

Kim jest urbanista?

Kim jest urbanista?

Urbanista? Czy słyszałeś kiedykolwiek tanie pojęcie. Zapewne wiele osób miało styczność z fachowcem tej dziedziny, jednak nie zdaje sobie nawet sprawy.

Planista przestrzenny tak inaczej nazywana jest ta osoba. A właściwie czym ona się zajmuje? Specjalista ten projektuje w przestrzeni miejskiej. Inną funkcją jest także część teoretyczna, budowy i powstania miasta. Jednak najczęściej pojawiająca się kwestia to oczywiście projekty planów budowy, przebudowy, rozbudowy czy też odrestaurowania i modernizacji miast, jego poszczególnych terenów.

Piękny zawód, który pozwala odnieść zawodowy sukces. Dobry fachowiec raczej nie musi szukać pracy, to ona szuka jego. A przecież ten jeden raz wystarczyło dobrze się przyłożyć. Popracować nad detalami, zabłysnąć innowacyjnym rozwiązaniem.

Wszystko dobrze wygląda, jednak ostateczna decyzja zależy od osób zlecających, czy podejmą ryzyko i zdecydują się na coś nowego, doskonałego jednak z nutką niepewności.
Sprawdzony fachowiec posiada gotowe rozwiązania, są one bezpieczne, jednocześnie mocno zachowawcze. Młodzi specjaliści próbują swoich sił, chce im się pracować, wykazać jak najlepiej. Nie każdy potrafi jednak zweryfikować swoje plany, niekiedy dzieło przerasta właściciela i pojawia się ogromny problem, z pomocą musi przyjść ktoś inny.
Piękny lecz bardzo wymagający zawód, warto dobrze przemyśleć swoją ścieżkę kariery czy na pewno jesteśmy w stanie swoje życie poświęcić dla tej pracy. Wiele godzin, znajomość tematu, a także poprawki i zmiany to codzienność.