Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 16, 2019 in Finanse i biznes |

Nie bój się, podejmij wyzwanie

Nie bój się, podejmij wyzwanie

Nieważne czy jesteś uczniem, studentem czy też osobą dorosłą. Każdy potrzebuje napisać dobre CV. Poszukiwania pracy, próba podjęcia praktyki, życiorys to nasza wizytówka.

Oczywiście CV młodej osoby będzie całkiem inne od osób pracujących w branży od kilku lat. Jednak najważniejsze liczą się umiejętności i doświadczenie zawodowe. Nigdy nie wiadomo co się może przydać. Czasem znajomość jakiegoś oprogramowania czy też innego urządzenia pozwala otrzymać pracę marzeń. Znajomość mało popularnego języka obcego także przynosi nowe korzyści.

Nie obawiaj się skorzystać z wiedzy specjalisty lub Internetu. Możemy odnaleźć w nich różne prezentacje, które ukazują doświadczenia zawodowe przykłady. W prosty i czytelny sposób pomogą nam uporządkować nasz dokument i wypunktować najważniejsze.
Nie każda praca w CV jest potrzebna, nie każda umiejętność oraz wiedza. Warto wybrać to co nam jest potrzebne, to co pomoże uzyskać pozytywną opinię.

Czy już jesteś gotowy? Pisz uważnie, formułuj czytelne, krótkie zdania. Ukaż siebie od jak najlepszej strony, nie naciągaj faktów. Czasem nasz brak doświadczenia bywa dla nas korzystniejszy, niekiedy pracodawca potrzebuje osoby do przeszkolenia. Powiew świeżości, nowości, nie wszyscy lubią naleciałości z innego przedsiębiorstwa.

Praca często czai się tuż za rogiem, lecz nie potrafimy zainteresować rekrutera swoją osobą, owszem możemy nie posiadać odpowiednich kwalifikacji, doświadczenia i umiejętności, jednak warto ryzykować i nie poddawać się przy pierwszej porażce, przy pierwszej napotkanej przeszkodzie na naszej drodze do kariery.