Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 9, 2023 in Finanse i biznes |

Z jakim bankiem inwestycyjnym warto inwestować?

Z jakim bankiem inwestycyjnym warto inwestować?

Inwestowanie online cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem, również wśród indywidualnych traderów. Chętnie korzystają oni ze wsparcia profesjonalnych instytucji finansowych, specjalizujących się równocześnie w tradingu. Z jakim bankiem inwestycyjnym warto inwestować? Czy instytucja finansowa powinna zapewniać swobodny dostęp do szerokiej gamy produktów? W tym artykule znajdziesz rzetelną odpowiedź.

Bank inwestycyjny dla inwestorów. Po czym poznać najlepszy?

Oferta funkcjonujących obecnie banków inwestycyjnych nie zawsze jasno wskazuje, że są one dla inwestorów. Warto szukać brokera, który oferuje kilka rodzajów rachunków, przeznaczonych dla osób preferujących inne style i metody inwestowania. M.in. dlatego warto inwestować z Saxo. Aby to zrobić, powinieneś uruchomić konto inwestycyjne w opcji Classic (minimalny depozyt: 2000 euro), Platinum (minimalny depozyt 20 000 euro) albo VIP (minimalny depozyt 1 000 000 euro).

Po czym poznać najlepszy bank inwestycyjny?

1. Dostarcza raport podatkowy

Rzetelny bank inwestycyjny dostarcza raporty podatkowe. Ułatwiają one klientom z Polski rozliczenie PIT. Kto powinien otrzymywać raport podatkowy? Wszyscy klienci banku inwestycyjnego, którzy na platformie wygenerowali stratę albo zysk. To opcja, która pozwala uniknąć konieczności samodzielnego rozliczania zawieranych transakcji.

2. Umożliwia korzystanie z polskiego rachunku do wpłat

Chociaż otwarcie rachunku maklerskiego w zagranicznym banku inwestycyjnym oznacza wejście do właściwego systemu finansowego, nie powinno wyklucza możliwości korzystania z polskiego rachunku do wpłat. Instytucja finansowa, z której oferty warto skorzystać, powinna udostępniać klientom z Polski numer rachunku (IBAN) do dokonywania wpłat w polskich złotych (PLN). To rozwiązanie, które przyspieszy przelewanie kapitału. Pozwali także uniknąć dodatkowych opłat, związanych z transakcjami międzynarodowymi.

3.Gwarantuje odsetki za wolne środki na rachunku inwestycyjnym

Inwestując z godnym zaufania bankiem inwestycyjnym, zarabiasz także na wolnych środkach. Po spełnieniu określonych warunków możesz utrzymywać oprocentowane środki na depozytach w dowolnej walucie i zależnie od tej waluty otrzymywać odsetki od środków niezainwestowanych. Więcej o oprocentowaniu depozytów przeczytasz w tym artykule.

4. Zapewnia dostęp do imponującej gamy produktów

W dobrym banku inwestycyjnym możesz inwestować w satysfakcjonujący sposób. Taka instytucja proponuje swoim klientom dostęp do imponującej gamy produktów.

5. Zapewnia eksperckie wsparcie

Mocny zespół analityczny i eksperckie wsparcie w lokalnym języku to zdecydowanie mocna strona godnych zaufania instytucji finansowych, wspierających traderów, również indywidualnych. Co ważne, wsparcie merytoryczne i techniczne powinno przysługiwać wszystkim klientom banku inwestycyjnego, bez względu na rodzaj uruchomionego rachunku. Ważne, aby było dostępne 24/7, przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku).

6. Gwarantuje depozyt

Inwestowanie ze sprawdzonym bankiem inwestycyjnym jest bezpieczne. Instytucja nie jest tradycyjnym bankiem i nie podlega ewentualnym załamaniom rynkowym. Dobrze, jeśli dodatkowo podlega pod fundusz gwarancyjny. Wówczas środki wpłacone na rachunek inwestycyjny mogą podlegać ochronie do określonej wysokości.