Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 24, 2018 in Finanse i biznes |

Zanim zdobędziesz wymarzoną posadę

Zanim zdobędziesz wymarzoną posadę

Wiele osób poszukuje tej jedynej wymarzonej pracy. Często odrzucamy inne oferty i wyczekujemy na to coś, co pozwoli poczuć satysfakcję. Tak to pierwsza grupa, która na owe czekanie może sobie pozwolić całkiem inaczej wygląda ten moment, gdy potrzebujemy zdobyć cenne umiejętności, przechodzimy proces przekwalifikowania się i wszystko trwa dużo dłużej, a my potrzebujemy dochód.

Z pomocą w tym momencie przychodzą różnego typu portale ogłoszeniowe. Krótkie hasło w wyszukiwarce jak chociażby praca Barcin i przed Tobą otwiera się kilka a nawet kilkadziesiąt ofert pracy, które dadzą szansę nam na przeżycie do czasu gdy znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Początki zawsze bywają trudne, jednak wstępne wysłanie CV to już początek czegoś dobrego, zawsze istnieje szansa, że nasza osoba spodoba się w procesie rekrutacji i to my otrzymamy posadę. Wielu kandydatów to długa i trudna droga, szczególnie w mniejszych miejscowościach, gdzie do czystej wiedzy i znajomości zagadnień dochodzą polubowne ustalenia, tzw. znajomości. Nieważne czy małe czy duże miasto protekcja jest bardzo popularna, jednak szkodzi ona wielu firmom, niewiedza, lecz tylko układy sprawiają, że dział przedsiębiorstwa się nie rozwija, a często nawet cofa z obecnego poziomu rozwojowego, z tego też powodu warto zainwestować w kogoś, kto może się pochwalić wiedzą, doświadczeniem, a także sprawnością intelektualną i potrzebnymi predyspozycjami, które przydadzą się na danym stanowisku pracy. NIe warto się zrażać, każdy wie na co go stać.